Čundr 24 - 6.-8.8.2011 Beroun-Hostím, lomy Chlum a Kuchařík

kronika » Čundr 24 - 6.-8.8.2011 Beroun-Hostím, lomy Chlum a Kuchařík

účast - Hanz, Baz, hafani - Dargo, Žofi

autor - Baz

 

Vzhledem k tomu, že předchozí vandr do Českého lesa jsme ukončili v dřívějším termínu, tak jsme přemýšleli co s volným časem. Šmoula už měl zrasovaný nohy a tak se mu moc nechtělo, naopak Hanz absentér měl chuti habaděj a tak jsme se s Hanzem dohodli, že vyrazíme do Berouna - Hostími do naší oblíbené hospůdky U Krobiána a poté prozkoumáme lomy Chlum nad Srbskem a méněznámý lom Kuchařík u stejnojmenné vesničky a též poblíž Třebotova.

Vyrazili jsme tedy v sobotním odpoledni autobusem ze Zličína do Hostími, kde jsme zakotvili U Krobiána a těšili jsme se na setkání s Markétkou, dcerou majitelky hospůdky, kterou známe z dřívějška ještě z doby, kdy se chystala na cestu Evropou dle zvyků různých "cechů" z minulosti. Speciálně Markétka je vynikající v keramické výrobě. Takže jsme zasedli k dubovému stolu, dali pár žejdlíků - v hospůdce nyní mají víkendy s různými druhy piv malých pivovarů - nyní to bylo pár žejdlíků nepasterovaných 13% Kounic, druhý den pár 13% kvasnicových Svijan - ani jedno nemělo chybu. Poznali jsme nového kuchaře Romana - muže hodného svého povolání, takže i pochutiny jsme měli skvělý a kecali jsme s Markétkou o všech blbostech života a zejména o její pouti Evropou. Zavíračka pro hosty byla ve 21 hod., tak jsme pomohli s večerním úklidem a povídali jsme ještě další cca 2 hodinky, než jsme usoudili, že je záhodno jíti spát. Nocleh jsme měli v místím hospodském sále a nemělo to chybu.

Druhý den jsme si s Hanzem prohlédli jeho místa z mládí, kdy kousek nad Hostími tvořili s jeho bandou srub, ale bohužel ho nikdy nedostavěli. Tak si Hanz osvěžil vzpomínky a přes Svatého Jana pod Skalou jsme se vrátili do Hostími, kde jsme pojedli, popili, rozloučili se s přáním brzkého návratu a bohužel v dešti jsme vyrazili po zelené směr lom Chlum (nad Srbskem). Naštěstí zanedlouho po příchodu na Chlum přestalo pršet a tak jsme provedli detailní rekognoskaci terénu, vytvořili pár foto a zároveň jsme hledali místo k noclehu. Už to vypadalo bledě, ale nakonec se nám podařilo objevit slušnou malou štolu (bývalý muničák) a u něho bylo i ohniště. Tak jsme rozdělali oheň - trvalo to hodinu, protože Hanz je starej hračička, od naší kamarádky Karolínky dostal křesadlo a tak pravil, že buď oheň z křesadla nebo nic. Nicméně se mu to povedlo - congratulation !!! - a tak jsme se ohřáli, sušili jsme a koukali na oblohu, co nás čeká v noci. Chvilku to vypadalo dobře, chvíli zas zle a tak když jsem odběhl do Srbska pro pivo do čutory, tak Hanz rozdělal ještě oheň v muničáku v již dříve používaném ohništi. Noc jsme tedy strávili relativně v suchu, ale po vyhasnutí ohně byla docela kosa od země, takže na ráno jsme se docela všichni těšili.

Ráno nás přivítal Abdul, se kterým jsme se domluvili že za námi na den dorazí a tak jsme společně posnídali a vyrazili jsme po dohodě kolem Bubovických vodopádů a kolem Malé Ameriky do Mořiny k Zubovi na hřiště, u kterého jsme pojedli, dali si pár europiv (říkáme tak komerčním staroušům, gambáčům atd.) a zvažovali co dál. Nakonec jsme se rozhodli, že půjdeme dál i s bagáží směr Roblín a za Roblínem že si prohlédneme méněznámý lom Kuchařík. Ten po příchodu vysloveně neoslnil, ale taky vysloveně nezklamal. Štoly žádný, všechno běžná povrchovka a tak jsme po pár fotkách dali hlavy dohromady a rozhodli se dojít až do Třebotova. Odtud jsme sjeli BUSem do Radotína, kde jsme se rozloučili s Abdulem a vláčkem to vzali domů do Prahy. Vzhledem k tomu, že jsme byli oproti plánu o den rychlejší, tak jsme večer ještě strávili u Hanze ve firmě na zahradě - něco jsme ugrilovali, nakoupili lahvovou Plzničku a na pokec přizvali i Šmoulu a Ferneta.

Konec textu .... howgh !!!