Dětský Brdy 2019 13-15.9.2019

kronika » Dětský Brdy 2019 13-15.9.2019

účast: Já, Týna, Kaja, Denča, Miky, David

přišel jeden z prvních zářijových víkendů a my vyrazili jako každej rok na dětskej vandr. Původně jsme měli jet dva dospělí a šest dětí, ale nakonec jsem jel sám a pět dětí. Když jsem si před odjezdem stoupnul s báglem na váhu, tak ukazovala přesně o 25kg víc, než bez báglu a to i přes to, že kromě jídla si děti nesly všechno samy. Naše cesta začínala v Řevnicích, kde jsme k nepopsatelný radosti dětí potkali nejakýho Tomáše Kluse, kterej se jim dokonce podepsal na ruce, takže bylo o téma k hovoru na zbytek dne postaráno. Bus náv vyhodil v jedný podbrdský vesničce a my táhli přes hřeben na první náš cíl - osadu Krkavčí údolí. S tema petadvaceti kilama na zádech jsem funěl jako lokomotiva, ale s pár přestávkama jsme tam došli. Osadu jsme našli v perfektní kondici a pořádku, což mě po nedávných událostech na Fort Beninngu naplnilo radosti ale i steskem po právě ztracený osadě. Opekli jsme buřty, zahráli pár her a písniček a padli do spacáků.
Ráno nás při snidani navštívila početná rodinka včetně dědečků a strýčků a z tatínka se vyklubal osadník Pěti seker, takže jsme se vzálemně obohatili o nejčerstvější informace o týhle Brdský osadě. Dopoledne jsme táhli dál na bejvalej skautskej kemp kde jsme poobědvali a zahráli další hry. Posilnění houbovým rizotem jsme pokračovali na trosky Beninngu, ketrý jsme našli už uklizený a nedávnej požár prozrazovaly jenom ohořelý stromy a přístřešek co jsem před pěti lety stavěl. Po malým občerstvení jsme táhli na Desert Camp. Po několikerým vypálení ale vypadal dobře, jen potok je bohžel vyschlej. Dohráli jsme hry, dotáhli vodu a udělali bufet. Po setmění následovalo tolik očekávaný vyhlášení vítezu. Dopadlo to následovně:

Kategorie 5.trida

1. Kaja
2. Denca
3. Tyna

Kategorie 2. trida

1. Miky
2. David
3. Já

Zajimavosti je, že Miky a David měli stejne po 19ti bodech a konečnýho vítěze musel rozhodnout až turnaj v lesním golfu v neděli ráno. Po snídani a průzkumu nedaleký podezřelý aktivity jsme vyrazili do blízkýho městečka na vlak. Když jsme zakončovali v hospodě na náměstí, tak jsme tak učarovali jednoho dědečka, že všechny děti pozval na zmrzlinu. Kdo ví, jestli nebyl kouzelný...